Борони для мотоблоків
Борона — навісне обладнання для обробки грунту.
Боронирование – один з процесів догляду за грунтом. Воно охороняє грунт від висихання, вирівнює його поверхню, руйнує грунтову кірку, знищує бур'яни. Завдяки цьому вирівнюється верхній шар землі, знищуються бур'яни і, що найголовніше, - зменшується втрата вологи, так необхідної для правильного росту культур.
Борони Можуть використовуватися як окремо (наприклад, агрегатуватися з тракторами на зчіпках), так і спільно з іншими сільськогосподарськими знаряддями (плугами, сівалками, культиваторами та ін).
Борони підрозділяють на зубові, дискові і роторні. По облаштуванню робочих органів вони діляться на зубові, пружинні і дискові, а також на борони загального і спеціального призначення. Залежно від маси, що припадає на один зуб або диск, на важкі, середні, легені.
Існує кілька типів борін для мотоблока. Перший тип – навісні інструменти. Вони приєднуються до машини ззаду або спереду. Інший вид пристроїв – роторні. Такі механізми агрегатуються замість коліс, і за рахунок обертання рухають агрегат, обробляючи при цьому грунт.
Найпоширенішою і простий бороною для мотоблока є зубчаста (зубчастая, зубова). Це рама з зубцями з металу, які можуть розташовуватись по різному принципом. Найчастіше зустрічаються зигзагоподібні зуби; але бувають і прямокутні блоки. В залежності від типу і потужності мотоблока застосовуються борони з різною кількістю і розміром зубів. За допомогою зубчастої борони можна розпушувати грунт на 140 мм глибиною. До мотоблоку знаряддя кріпиться жорсткою чи ланцюгової зв'язкою.
Дисковая борона для мотоблока вместо зубьев имеет сферические диски. Размещены такие диски под, так называемым, углом атаки. Можно легко отрегулировать угол атаки в зависимости от того, какой грунт по качеству и состоянию. Во время движения мотоблока режущий механизм подрезает верхний слой почвы, разрезая его, измельчая и уничтожая имеющиеся в нем сорняки. Есть также особый подвид – игольчатая борона. Такое орудие используется на стерне. Игольчатые диски проникают в грунт, прокалывают и разрыхляют почву.
Глибина обробки роторної бороною невелика. Як правило, вона не перевищує 7 див. Такий інструмент оптимально підійде для підготовки землі на місці прибраного зернових культур. Пристрої такого типу відрізняються по формі валу.